• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, gerek diğer üyeler ile gerekse İBYS entegratör firma yetkilileri ile sohbet edebilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.
 • İSGSİS www.isgsis.com Ocak 2019 dan beridir yeni bakanlık sunucularına eğitim verilerini sorunsuz aktarmaktadır. Bu listeye ürün adını yazdırmak isteyen firmalar lütfen https://www.ibyssorucevap.com/yardim/iletisim/ bölümünden site yönetimi ile iletişime geçsinler.
 • İBYS entragratör firma bildirim sistemi: Çevrim dışıdır. Bildirim açma sayfasına ulaşılamamaktadır.
 • İBYS sunucuları çevrim içidir.
 • Eğitim verisi gönderim durumu: Servisler çalışır durumdadır. Eğitim verileri gönderilebilmektedir.
 • E-reçete gönderim durumu: e-reçete sistemi çevrimiçi durumda ve çalışmaktadır.
 • Tehlike kaynak bildirim durumu: Risk değerlendirmesine bağlı olarak bildirimi yapılacak tehlike kaynaklarının bildirim web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden tehlike kaynağı bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
 • Muayene detay bildirim durumu: İş yeri sağlık gözetimi kapsamında çalışan sağlığı çalışmalarından olan çalışan muayenelerinin detay bildirimi yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden muayene detay bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
 • Olay bildirim durumu: İş güvenliği kapsamında olay bildirimlerinin detay aktarımı yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden olay bildirimleri detayları aktarımı yapılmamaktadır an itibarı ile.

Forum listesi

İBYS Soru Cevap Sitemiz ile Alakalı Bu bölümde site duyuruları, güncellemeler, site kullanımı vb. konular olacaktır

Test Forumu

Bu bölüm gerek site yönetiminin test amaçlı çalışmalarının yapıldığı gerekse üyelerin deneme yanılma yaparak site özelliklerini ve kullanımını test edebildikleri kısımdır
Konular
3
Mesajlar
39
Konular
3
Mesajlar
39

İBYS İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi

Resmi Duyurular

Konular
28
Mesajlar
36
Konular
28
Mesajlar
36

İBYS Yetkililerine Soru ve Önerilerimiz

Bakanlık tarafında İBYS projesi bünyesinde görev alan tüm kesime hitaben sorduğumuz sorular ve önerilerimiz
Konular
25
Mesajlar
32
Konular
25
Mesajlar
32

Entegratör Firmalar İçin

Bu bölümdeki içerikler entegratör firmalar içindir. İSG yazılımı kullanıcıları için değildir.
Konular
12
Mesajlar
13
Konular
12
Mesajlar
13

İSG Yazılımı Kullanıcı Adayları Bölümü Bu kategori İSG yazılımı kullanmak isteyen, henüz almamış, karar verememiş, arayış içinde olan kişi ve kurumların bilgi alışverişinde bulunabildiği, İSG yazılım firmaları ve İBYS entegratörleri ile temas kurabildikleri bir ortamdır

E-İmza Akredite Kurumlara Soru Sor

Bu bölümde sadece e-imza ile ilgili ve ilgili markayı ilgilendiren sorular sorunuz. İSG yazılımları ile alakalı soru sormayınız.
Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

İSG Yazılımı Kullanıcıları Bölümü Bu kategori İSG yazılımı kullanan, kullanım deneyimlerini diğer kullanıcılar ile paylaşmak isteyen, İSG yazılım firma temsilcisi ve İBYS entegratörü firma yetkilileri ile soru cevap şeklinde paylaşımlarda bulunabilecekleri, kullanım sorunlarına cevap arayabilecekleri, önerilerde bulunabilecekleri bir ortamdır. Buradaki ürün kategorileri ilgili firmanın izni ile oluşturulmuştur. Hiç bir şekilde ürün adı zikrederek menuniyetsizlik dile getirmek veya kötü bir yorumda bulunmak YASAKTIR. Memnuniyetsizliklerinizi ilgili firma ile ilgili firmanın resmi iletişim kanallarından yapınız.

İBYS Entegrasyon Süreçleri Entegratör firma adaylarının konu hakkında görüşlerini paylaşabileceği, bilgi alış verişinde bulunabilecekleri bölüm

Başvuru

Konular
4
Mesajlar
6
Konular
4
Mesajlar
6

Başvuru Sonrası

Konular
1
Mesajlar
1
Konular
1
Mesajlar
1

Bilgi Bankası

ISO 27001

Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

Kişisel Verilerin Korunması

Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

Entegrasyon Teknolojileri

Konular
0
Mesajlar
0
Alt forumlar:
 1. Web Servis
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

Programlama

Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

Bilişimde Güvenlik

Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

İBYS Yetkili Yazılımları Entegratör Firmalar İBYS entegratörlerinin kendi aralarında görüş alışverişinde bulundukları bölüm. Bu bölüm normal üyelere ve misafirlere kapalıdır. İçeriği görülemez.

Serbest Kürsü

İBYS konusunda entegratör firmaların her türlü fikir alışverişinde bulunduğu bölüm
Özel

Kodlama Bölümü

Adı üstünde kodlama ile ilgili her şey
Özel

Destek Bildirimleri

İBYS resmi bildirim ve destek sistemi İBYS Takip içindeki bildirimlerimizi kendi aramızda yorumluyoruz.
Özel

İş Sağlığı ve Güvenliği

İSG Sektör Sorunları ve Çözüm Önerileri

Bu bölümde ş sağlığı ve güvenliği sektöründe yaşanan sıkıntılar, çıkmazlar, çözülmesi gerekenler, güncellenmesi gerekenler gibi konuları konuşabilir, tartışabilir, çözüm önerileri üretip, çözümlerinizi resmi makamlara duyurulabilirsiniz.
Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

Mevzuat

Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

Kafeterya

Kendinizi Tanıtır mısınız?

Bu bölümde siteye üye olanların kendilerini tanıtmalarına imkan verilmektedir.
Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

Sohbet

Konular
12
Mesajlar
15
Konular
12
Mesajlar
15

Haberler

Konular
49
Mesajlar
53
Alt forumlar:
 1. Özel Haber
Konular
49
Mesajlar
53

Etkinlikler

Konular
3
Mesajlar
5
Konular
3
Mesajlar
5

Kaynaklar (İndirme Bölümü)

E-İmza Uygulamaları

Konular
1
Mesajlar
4
Konular
1
Mesajlar
4

Java Yazılımları

Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

E-İmza Bilgisayar Kurulum Programları

Elektronik imza'nızın bilgisayarınıza kurulabilmesi için gerekli olan ve akredite e-imza firmasının yazılımları
Konular
0
Mesajlar
0
Konular
0
Mesajlar
0
Yok

Etiket bulutu

2018 eylem planı 2018 ibys 2018 ibys eylem planı 2019 ibys 2020 ibys 2020 ibys eylem planı 2020 ibys planı 2020 ibys yol haritası 2021 ibys 2021 ibys eylem planı 2021 ibys planı 2021 ibys yol haritası 211 211 hatası 211 hatası nedir 211 numaralı hata calışanlarınisgeğitimi csgb çsgb yazılımı e-reçete eğitim eğitim verisi gönderebilenler entegratör firma başvurusu ereçete erişim talep formu eylem planı güncel ibys güncel ibys entegratör listesi ibys ibys 2020 ibys 2020 entegratör listesi ibys 2020 listesi ibys 2021 ibys başvuru ibys çsgb ibys duyuru ibys eğitim gönderimi ibys entegratör ibys entegratör başvurusu ibys entegratör firma ip talep ibys entegratörleri ibys entegratörü ibys etkinlik ibys genelge ibys genelgesi ibys hakkında ibys ip talebi ibys liste ibys mail grubu ibys nedir ibys sitesi ibys sohbet ibys sohbetleri ibys soru cevap ibys sunu ibys veri paylaşımı ibys veri seti ibys veri setleri ibys web servis güncellemesi ibys whatsapp grubu ibys yazılımı ibys yazılımı nedir ibys yetkili firma ibys yetkili firmalar ip erişim talep ip talebi iş güvenliği yazılımı iş sağlığı ve güvenliği bilgi yönetim sistemi iş sağlığı ve güvenliği yazılımı iş yeri hekim kayıtlarının paylaşılması iş yeri hekimi ve işe giriş muayene bilinmezi iş yeri hekiminin işe girecek personele ait önceki tanılarını inceleyebilmesi iş yeri hekiminin işe giriş muayenesindeki sıkıntıları işe giriş muayene bilinmezlerinin giderilmesi işe giriş muayenesinde kişi beyanına dayalı muayenenin zararları işe giriş muayenesinde madde kullanım bilgisi işe giriş muayenesinde önceden konulmuş tanı bilgileri işe giriş muayenesindeki eksikler işe giriş muayenesindeki eksiklerin giderilmesi isg yazılımı isgeğitimleri isggm isggm yazılımı isgsis isgsis iş yeri özet sayfası isgsis.com iskele iskele kurulum rehberi iskele kurulumu iskele kurulumu nasıl yapılır iskele nasıl kurulur mustafa tülü önceki tanılar orhan koç soap tescilli isg yazılımı uzaktanegitim uzaktanisgeğitimi uzaktanisgegitimleri veri paylaşımı
Güvendesin Türkiye

Koronavirüs Tablosu

Toplam vaka sayısı
690,076,498
Toplam vefat
6,889,515
İyileşen hasta sayısı
662,524,030
Tedavi altında
20,662,953
Toplam test sayısı
6,994,652,708
Etkilenen ülkeler
231

Durum Turkey

Toplam vaka sayısı
17,232,066
Bugünkü vaka
0
Toplam vefat
102,174
Bugünkü vefat
0
İyileşen hasta sayısı
0
Tedavi altında
17,129,892
Yoğun bakım hasta sayısı
0
Toplam test sayısı
162,743,369
Milyonda bir hastalık
201399
Milyonda vefat
1194
Milyonda test
1902052

Son kaynaklar

Son profil gönderileri

Merhaba ÇSGB İBYS Birimine günlerdir ulaşmaya çalışıyorum.Mailde attım dönüş olmadı.Eğitim yaptığım firmam İSG KATİP ten onaylı ama İş Güvenliği Uzmanı ile işyerinin bağı yoktur diye hata veriyor.Nedenini nasıl öğrenebilirim?
merhaba;
gönderilen eğitimler bakanlıkça ne kadar sürede onaylanıyor? 04.06.2021 tarihinde gönderdiğim eğitim halen kuyrukta beklemekte...
İş sağlığı ve güvenliği alanında gerek Bakanlığımıza gerekse ilgili kurumlara sağlanacak karar destek sisteminin ön hazırlığını oluşturmak ve mevcut verilerin anlamlandırılması amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi (İBYS) geliştirilmiştir.


İş Güvenliği:
İşçilerin iş kazalarına uğramalarını önlemek amacı ile güvenli çalışma ortamını oluşturmak için alınması gereken tedbirler dizisidir.
İş Sağlığı: Tüm mesleklerde çalışanların bedensel, ruhsal ve sosyal yönden iyilik hallerinin en üstün düzeyde tutulması, sürdürülmesi ve geliştirilmesi çalışmalarıdır.(WHO1950)

Forum istatistikleri

Konular
319
Mesajlar
459
Cevapsız sorular
36
Cevaplanan sorular
10
Üyeler
307
Son üye
ertemak

Çevrimiçi üyeler

Çevrimiçi bir üye yok.

Latest tournaments

 • Deneme
  • Murat Bayık
  • Güncellendi:
  • Single elimination, Solo

Kanalımıza Abone Olun

İBYS öncelikli amacı nedir?

 • ÇSGB uygulamalarının iş yeri veya OSGB'deki İSG uygulaması ile veri alışverişinde bulunması

  Oylar: 0 0.0%
 • ÇSGB'nin İSG verilerini kaydetmesi

  Oylar: 0 0.0%
 • İSG uygulamalarının İSG yazılımı ile yönetilmesi

  Oylar: 0 0.0%
 • Hepsi

  Oylar: 1 100.0%

İBYS Entegratör Resmi Geri Bildirim Sistemi

Bakanlık tarafından İBYS entegratörü yazılım firmaları için açılmış, resmi geri bildirim sistemi. Bu site İSG yazılımı kullanıcıları için değildir.

GİRİŞ
Üst