• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, gerek diğer üyeler ile gerekse İBYS entegratör firma yetkilileri ile sohbet edebilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.
 • İSGSİS www.isgsis.com Ocak 2019 dan beridir yeni bakanlık sunucularına eğitim verilerini sorunsuz aktarmaktadır. Bu listeye ürün adını yazdırmak isteyen firmalar lütfen https://www.ibyssorucevap.com/yardim/iletisim/ bölümünden site yönetimi ile iletişime geçsinler.
 • İBYS entragratör firma bildirim sistemi: Çevrim dışıdır. Bildirim açma sayfasına ulaşılamamaktadır.
 • İBYS sunucuları çevrim içidir.
 • Eğitim verisi gönderim durumu: Servisler çalışır durumdadır. Eğitim verileri gönderilebilmektedir.
 • E-reçete gönderim durumu: e-reçete sistemi çevrimiçi durumda ve çalışmaktadır.
 • Tehlike kaynak bildirim durumu: Risk değerlendirmesine bağlı olarak bildirimi yapılacak tehlike kaynaklarının bildirim web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden tehlike kaynağı bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
 • Muayene detay bildirim durumu: İş yeri sağlık gözetimi kapsamında çalışan sağlığı çalışmalarından olan çalışan muayenelerinin detay bildirimi yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden muayene detay bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
 • Olay bildirim durumu: İş güvenliği kapsamında olay bildirimlerinin detay aktarımı yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden olay bildirimleri detayları aktarımı yapılmamaktadır an itibarı ile.

iş sağlığı ve güvenliği bilgi yönetim sistemi

 1. İBYS - İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi 01.01.2018'de Başlıyor

  İBYS - İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi 01.01.2018'de Başlıyor

  İBYS - İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi'ne Geçiş 01.01.2018'de Başlıyor - İBYS 27. Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konsey Toplantısı 19.12.2017 tarihinde yapıldı, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında ve Madde 27 3. fıkrası; MADDE 27 – (3) Bakanlık, bu Kanuna...
 2. Murat Bayık

  İBYS Bir Yazılım Değil Bir Sistemdir, Bir Projenin Adıdır

  Profesyonel anlamda iş sağlığı ve güvenliği yazılımları konusunda ve bu yazılımların ÇSGB uygulama ve veri tabanları ile entegrasyonu konularında yazdığımız yazılara en çok gelen soru şu; "İBYS yazılımının nasıl alınacağı veya kiralanacağı hakkında bilgisi olan var mı?" Çok değerli...
 3. Murat Bayık

  İBYS İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi Nedir

  Değerli okurlar merhaba, İBYS hakkında bazı forum ve sitelerde yazdığım yazıları burada da sizler ile paylaşmak isterim. Çok değerli katılımcılar, İSGGM elbette eleştireceksiniz, elbette önerilerde bulunacaksınız ancak okuduklarımdan şunu anlıyorum, başka bakanlıklar benzer projeleri nasıl...
Üst