• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, gerek diğer üyeler ile gerekse İBYS entegratör firma yetkilileri ile sohbet edebilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.
  • İSGSİS www.isgsis.com Ocak 2019 dan beridir yeni bakanlık sunucularına eğitim verilerini sorunsuz aktarmaktadır. Bu listeye ürün adını yazdırmak isteyen firmalar lütfen https://www.ibyssorucevap.com/yardim/iletisim/ bölümünden site yönetimi ile iletişime geçsinler.
  • İBYS entragratör firma bildirim sistemi: Çevrim dışıdır. Bildirim açma sayfasına ulaşılamamaktadır.
  • İBYS sunucuları çevrim içidir.
  • Eğitim verisi gönderim durumu: Servisler çalışır durumdadır. Eğitim verileri gönderilebilmektedir.
  • E-reçete gönderim durumu: e-reçete sistemi çevrimiçi durumda ve çalışmaktadır.
  • Tehlike kaynak bildirim durumu: Risk değerlendirmesine bağlı olarak bildirimi yapılacak tehlike kaynaklarının bildirim web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden tehlike kaynağı bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Muayene detay bildirim durumu: İş yeri sağlık gözetimi kapsamında çalışan sağlığı çalışmalarından olan çalışan muayenelerinin detay bildirimi yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden muayene detay bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Olay bildirim durumu: İş güvenliği kapsamında olay bildirimlerinin detay aktarımı yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden olay bildirimleri detayları aktarımı yapılmamaktadır an itibarı ile.

Cevaplanmış 214 Numaralı Hata Kodu alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Merhaba eğitimleri gönderdikten sonra ibys sorgulamada 214 numaralı hata kodu alıyorum bu durumu nasıl düzeltebilirim. Teşekkürler

Güvendesin Türkiye

Murat Bayık

Administrator
Site yetkilisi
Engin Bey merhaba,
Öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Hoş geldiniz.

Sitemiz, her ne kadar bakanlık yetkilerinin de kayıt olup konu açıp konulara cevap verebilecekleri bir ortam olsa da henüz sitemize üye olmuş bir bakanlık yetkilisi yok. İnşallah önümüzdeki zamanlarda, sitemize ilgi gösterirler ve değerli yorum, bilgi, görüş, düşünce ve çözüm önerilerini bizlerle de paylaşırlar.

Şuan ben cevaplamaya çalışayım sorunuzu.

214İmzalı içerik hatası! Lütfen bu mesajdaki xml ile kendi ürettiğiniz xml i karşılaştırınız! İBYS sunucularında kontrol için üretilen xml : …
şeklinde verilmiş bakanlıktan. Bu şu anlama gelir. İmzalama yapılmadan gönderim yapmışsınız. (Bir şekilde) genelde kullandığınız yazılımın buna müsaade etmemesi lazım. Yani imzalamadan göndermemesi lazım.

Bizim yazılımımız içinde imzalamadan gönderim yapılamıyor. imzalı gönderimden sonra yine de bu hata alınıyorsa bu sefer E-imzanın geçerlilik süresi dolmuş olabilir. E-imza firmanızı arayarak süresini 1-2 veya 3 yıl uzatmanız gerekmekte.

İmzalama yapamamanızın birden çok nedeni olabilir.
Kesin çözüm ve net için kullandığınız yazılımın üreticisi firmanın teknik destek hattı (varsa) ile irtibat kurmalısınız.

Güvendesin Türkiye