• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, gerek diğer üyeler ile gerekse İBYS entegratör firma yetkilileri ile sohbet edebilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.
  • İSGSİS www.isgsis.com Ocak 2019 dan beridir yeni bakanlık sunucularına eğitim verilerini sorunsuz aktarmaktadır. Bu listeye ürün adını yazdırmak isteyen firmalar lütfen https://www.ibyssorucevap.com/yardim/iletisim/ bölümünden site yönetimi ile iletişime geçsinler.
  • İBYS entragratör firma bildirim sistemi: Çevrim dışıdır. Bildirim açma sayfasına ulaşılamamaktadır.
  • İBYS sunucuları çevrim içidir.
  • Eğitim verisi gönderim durumu: Servisler çalışır durumdadır. Eğitim verileri gönderilebilmektedir.
  • E-reçete gönderim durumu: e-reçete sistemi çevrimiçi durumda ve çalışmaktadır.
  • Tehlike kaynak bildirim durumu: Risk değerlendirmesine bağlı olarak bildirimi yapılacak tehlike kaynaklarının bildirim web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden tehlike kaynağı bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Muayene detay bildirim durumu: İş yeri sağlık gözetimi kapsamında çalışan sağlığı çalışmalarından olan çalışan muayenelerinin detay bildirimi yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden muayene detay bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Olay bildirim durumu: İş güvenliği kapsamında olay bildirimlerinin detay aktarımı yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden olay bildirimleri detayları aktarımı yapılmamaktadır an itibarı ile.

ibyssorucevap

Moderator
Site yetkilisi
İş sağlığı ve güvenliği alanında gerek Bakanlığımıza gerekse ilgili kurumlara sağlanacak karar destek sistemini oluşturacak ve mevcut verilerin anlamlandırılmasını sağlayacak İş Sağlığı ve...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız. Giriş yapın veya üye olun.
 
Güvendesin Türkiye
Moderatör tarafından son düzenlenenler:

Murat Bayık

Administrator
Site yetkilisi
Değerli arkadaşlar bugün nihayetinde İLK PARTİ entegratör listesi yayınlandı. Yayınlanan liste içerisinde çoğunuzun önceden de duymuş olduğunuz ve kullandığınız bazı firmalar mevcut. Diğer firmaları zaman içerisinde sizler de tanıyacaksınız. Ürünlerinin ne yapıp yapamadığını kullanıcı takdirinde olacak.

İlk liste yukarıdaki mesajda da paylaşıldığı üzere ilgili bağlantıdan ulaşılabilir.

Bu liste muhtemelen 01-15 Nisan 2018 de entegratör firma randevusunu gerçekleştiren firmalar. Büyük ihtimalle İKİNCİ PARTİ bir 10 firma, sonra ÜÇÜNCÜ PARTİ bir 10 firma gibi yayınlamaya devam edecekler.

İlerleyen süreçte de bu listede yetkili olarak görünmek isteyen firmalar tek tük ilave olacaklar veya listeden çıkacaklar.

Öte yandan hiç bir detaylı açıklama yapılmadan hatta ve hatta "yetkilendirmelerin halen devam etmekte olduğunu, bu listenin sadece ilk parti olduğunu, devamının olacağını" belirtmeden sanki tüm yetkililer bu listedekilermiş gibi bir ifade kullanılmış duyuru metninde.

Bu durum bir çok kesimde YANLIŞ ALGI uyanmasına sebep olmuştur.

Maalesef ÇSGB-İSGGM her duyurusu hep böyle muğlak oluyor. Yine 01 Haziran olarak açıklanmış olan tarihte sessiz sedasız 01 Temmuza ötelenmiş oldu doğal olarak yetkilendirmeler tamamlanmadığı için henüz.

Şimdiden hayırlı olsun.

İlerleyen günlerde bu listeden firma seçerken ve seçtiğiniz firmalarda nelere dikkat edilmeli konulu bir yazı yazacağım. İnşallah paylaşma fırsatım olur sizlerle de.
 
Güvendesin Türkiye
Üst