• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, gerek diğer üyeler ile gerekse İBYS entegratör firma yetkilileri ile sohbet edebilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.
  • İSGSİS www.isgsis.com Ocak 2019 dan beridir yeni bakanlık sunucularına eğitim verilerini sorunsuz aktarmaktadır. Bu listeye ürün adını yazdırmak isteyen firmalar lütfen https://www.ibyssorucevap.com/yardim/iletisim/ bölümünden site yönetimi ile iletişime geçsinler.
  • İBYS entragratör firma bildirim sistemi: Çevrim dışıdır. Bildirim açma sayfasına ulaşılamamaktadır.
  • İBYS sunucuları çevrim içidir.
  • Eğitim verisi gönderim durumu: Servisler çalışır durumdadır. Eğitim verileri gönderilebilmektedir.
  • E-reçete gönderim durumu: e-reçete sistemi çevrimiçi durumda ve çalışmaktadır.
  • Tehlike kaynak bildirim durumu: Risk değerlendirmesine bağlı olarak bildirimi yapılacak tehlike kaynaklarının bildirim web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden tehlike kaynağı bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Muayene detay bildirim durumu: İş yeri sağlık gözetimi kapsamında çalışan sağlığı çalışmalarından olan çalışan muayenelerinin detay bildirimi yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden muayene detay bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Olay bildirim durumu: İş güvenliği kapsamında olay bildirimlerinin detay aktarımı yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden olay bildirimleri detayları aktarımı yapılmamaktadır an itibarı ile.

İş Yeri Bilgi Yönetim Sistemi Tartışma Alanı

Hem iyi hem kötü. Ama bizim açımızdan iyi, sadece tarayıcı masrafımız çıktı ilave olarak.
Mevcut sisteme göre evrakları hangi yazılım ile yüklüyorsanız evraklar o yazılım içerisinde duruyor. Yani bakanlık kendi çekmediği sürece evraklarımıza erişmiyor, sadece istenen evrakın yüklü olup olmadığını biliyor o kadar. İşte bu sebeple aldığınız yazılımı değiştirirseniz eski yüklenenleri Bakanlık üzerinden yeni yazılımınıza çekemiyorsunuz. Tekrar yüklemeniz lazım. Ha bu arada eski sistemimdeki evraklar nooldu? onlar eski yazılımcınızın insafında bekliyor. Kısaca YEDEK ALIN MUTLAKA.

Peki bakanlık ne yapacak bu sistemle?
Öncelikle oturduğu yerden kim ne yapmış iş güvenliği için onu doğrudan görecek. Bu sayede kimin ne ve ne kadar eksiği var direk müdahale edebilecek.
Diyecek ki "Denetim mi lazım? Bakalım sistemde en çok kimin ana evraklar konusunda eksiği var, oradan başlayalım" diyecek. Bu güzel tarafı.

Ama bir diğer konu da "Ceza mı yazacağız? Bakalım sistemde en çok kimin ana evraklar konusunda eksiği var, onlara bi uyarı yazısı/maili atalım, süre verelim, o sürenin sonunda tekrar bakalım sistemden, hala yok mu evrak? postalayalım cezayı" diyecek. Bu da iyimser kötü tarafı.
Kötümser bakarsak "Ceza mı yazacağız? Bakalım sistemde en çok kimin ana evraklar konusunda eksiği var, onlara direk gönderin cezayı"
Hadi bakalım hayırlısı.
 
Güvendesin Türkiye

Murat Bayık

Administrator
Site yetkilisi
İBYS projesi kapsamında entegratör yazılımlar üzerinden bakanlığa bir çok kişinin sandığının aksine, PDF, WORD, EXCELL vb dosya doküman gönderilmeyecek, gönderilmiyor. Web servis entegrasyonun özü, sizlerin yazılıma kaydettiğiniz bilginin (belge değil) dijital halinin çeşitli şifreleme işlemlerinden geçirilerek, ayrıca elektronik imzanızdaki sertifika bilgisini de bu şifreli bilgiye ekleyerek karşı taraftaki yapıya elektronik şekilde aktarılmasıdır.
 
Güvendesin Türkiye

Murat Bayık

Administrator
Site yetkilisi
Sayın ygtr,

Yayınlamış olduğunuz ifadenizden şunu anlıyorum yanlışsam lütfen düzeltin,
Siz oradaki linklere tıkladınız ve sayfanın açılmadığını gördüğünüzde İBYS'nin çalışmadığını ve kitlendiğini düşündünüz ve bu ifadeyi yazma gereği duydunuz.

Hayır, öyle değil neden mi? Açıklayayım.

1-Tıklamış olduğunuz linkler sizinle yani SON KULLANICI ile alakalı değildir.
2-Tıklamış olduğunuz linkler ENTEGRATÖR FİRMALAR ile alakalıdır.
3-Tıklamış olduğunuz linkler tıklanıp içine bakılacak bir ortam değildir, sayfada bir şey görünmemesi çok doğal neden çünkü onlar web servis linkleri.
4-Tıklamış olduğunuz linklere özel yazılımlar içinde çeşitli özel kodlamalar ile bağlantı sağlamaktayız.
5-Tıklamış olduğunuz linkin arkasında devasa bir WEB SERVİS var. (bunu son kullanıcı göremez)
6-Buradaki linki tıkladığınızda çeşitli kaynaklarda WEB SERVİS ENTEGRASYONU konusunda bilgi edinebilirsiniz
7-İBYS sistemi tıkır tıkır çalışmakta.
8-Şuan 15'e yakın entegratör firma yazılımı içinden EĞİTİM VERİLERİ İBYS'ye gönderilebilmekte.
9-İrtibat halinde olduğunuz entegratör yazılım firması ile temas kurabilirsiniz.
10-Henüz entegre olmayan diğer entegratör firmalar da bugün yarın veri gönderimine başlayacaklar.
 
Güvendesin Türkiye
iş güvenliği sistemi sadece doküman ayağından ibaret değil sanki... bakanlık oturduğu yerden dokümanları tam olanları hadi denetlemeyeyim derse çok yanılır. size 1 saat içinde 10'larca firmanın doküman eksikliğini tamamlayabilir ve elektronik ortama atabilirim. geçmişe dönükte. bu benim firmalarımın iş güvenliği ve iş sağlığı açısından denetlenmemesine gerek yok anlamına gelmez. bu sistem ne işe yaradı söyleyeyim bakanlıkta istihdam sayısı arttırılması gerekirken bakanlığın yapacağı işleri emekçi uzman arkadaşlar yapacak. gelsin bakanlık sahaya.. denetlesin. masa başında olmuyor bu işler.... bu sistem ne işe yaradı söyleyeyim yazılım şirketleri paraya para demeyecek... umarım ben utanırım.. bu sistem çalışmaz ve yazılım şirketleri ile yaptığımız anlaşmalar gereği ödediğimiz tonlarca paradan olmayız.
 
Güvendesin Türkiye
Merhaba
ben bir yazılım kullanıyorum 01.01.2018 e kadar geriye dönük 2018 yılında verdiğim eğitimleri sisteme kayıtlarını yaptım yarı eğitimi de e imza ile gönderimlerini bakanlığa yaptım ama 1 haftadır hiç bir şey gönderemiyorum firma bakanlık alt yapı güncellemesi yaptığını o yüzden gönderimlerde hata olabileceğini söylüyor , zaten gönderebildiklerimi de çok yavaş gönderdi sistem , çok sağlıklı bir alt yapı kurmuş bakanlık 1 hafta dayanamadı şaşırdım mı tabi ki hayır

bekliyorum sistemin düzelmesini , umarım yardımcı olmuşumdur
 
Güvendesin Türkiye
Üst