• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, gerek diğer üyeler ile gerekse İBYS entegratör firma yetkilileri ile sohbet edebilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.
  • İSGSİS www.isgsis.com Ocak 2019 dan beridir yeni bakanlık sunucularına eğitim verilerini sorunsuz aktarmaktadır. Bu listeye ürün adını yazdırmak isteyen firmalar lütfen https://www.ibyssorucevap.com/yardim/iletisim/ bölümünden site yönetimi ile iletişime geçsinler.
  • İBYS entragratör firma bildirim sistemi: Çevrim dışıdır. Bildirim açma sayfasına ulaşılamamaktadır.
  • İBYS sunucuları çevrim içidir.
  • Eğitim verisi gönderim durumu: Servisler çalışır durumdadır. Eğitim verileri gönderilebilmektedir.
  • E-reçete gönderim durumu: e-reçete sistemi çevrimiçi durumda ve çalışmaktadır.
  • Tehlike kaynak bildirim durumu: Risk değerlendirmesine bağlı olarak bildirimi yapılacak tehlike kaynaklarının bildirim web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden tehlike kaynağı bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Muayene detay bildirim durumu: İş yeri sağlık gözetimi kapsamında çalışan sağlığı çalışmalarından olan çalışan muayenelerinin detay bildirimi yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden muayene detay bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Olay bildirim durumu: İş güvenliği kapsamında olay bildirimlerinin detay aktarımı yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden olay bildirimleri detayları aktarımı yapılmamaktadır an itibarı ile.

Kayıtlar ne zaman gönderilmeye başlayacak?

Murat Bayık

Administrator
Site yetkilisi
1- Gerçek ortamda tekli eğitim gönderimi
2- Gerçek ortam çoklu eğitim gönderimi
3- Test ortamı tekli eğitim gönderimi
4- Test ortamı çoklu eğitim gönderimi

Bu dördü de çalışıyor şuan. ANCAK;

Bakanlık tarafında,

1- Giden veriyi kendi veritabanlarına yazmada sıkıntılar var
2- Giden veriyi yorumlamada sıkıntılar var
3- Bir kaç e-imza ile göndermelerde problem var. (bügün bunu güncellediklerini söylediler ancak henüz testlerini yapamadık çünkü servisler çalışmıyor)
4- ibys web servisleri son 2-3 haftadır sürekli kapalı, ara sıra çalışıyor, test bile yapılamıyor
5- servislerin çalıştığı zamanlarda da servis timeout 'a (zaman aşımı) düşüyor.
 
Güvendesin Türkiye
Üst