• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, gerek diğer üyeler ile gerekse İBYS entegratör firma yetkilileri ile sohbet edebilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.
  • İSGSİS www.isgsis.com Ocak 2019 dan beridir yeni bakanlık sunucularına eğitim verilerini sorunsuz aktarmaktadır. Bu listeye ürün adını yazdırmak isteyen firmalar lütfen https://www.ibyssorucevap.com/yardim/iletisim/ bölümünden site yönetimi ile iletişime geçsinler.
  • İBYS entragratör firma bildirim sistemi: Çevrim dışıdır. Bildirim açma sayfasına ulaşılamamaktadır.
  • İBYS sunucuları çevrim içidir.
  • Eğitim verisi gönderim durumu: Servisler çalışır durumdadır. Eğitim verileri gönderilebilmektedir.
  • E-reçete gönderim durumu: e-reçete sistemi çevrimiçi durumda ve çalışmaktadır.
  • Tehlike kaynak bildirim durumu: Risk değerlendirmesine bağlı olarak bildirimi yapılacak tehlike kaynaklarının bildirim web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden tehlike kaynağı bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Muayene detay bildirim durumu: İş yeri sağlık gözetimi kapsamında çalışan sağlığı çalışmalarından olan çalışan muayenelerinin detay bildirimi yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden muayene detay bildirimi yapılmamaktadır an itibarı ile.
  • Olay bildirim durumu: İş güvenliği kapsamında olay bildirimlerinin detay aktarımı yapılacak web servisleri ve metotları henüz bakanlık tarafında oluşturulmadığı için İSG yazılımları içinden olay bildirimleri detayları aktarımı yapılmamaktadır an itibarı ile.

Neden İBYS Yetkilileri ISO 27001 Sistemi Kurulu Olmayan Firmaları Yetkilendiriyor?

Murat Bayık

Administrator
Site yetkilisi
Bizlerin kurulu ve işler durumda, TURKAK tarafından akreditasyonu yapılmış ISO 27001 sistemimiz varken, neden İBYS yetkilileri, bünyesinde ISO 27001 kurulu olmayan ancak ellerinde TURKAK...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız. Giriş yapın veya üye olun.
 
Güvendesin Türkiye

Kadir Koçali

Yeni üye
Bu konuda İBYS yetkilileri bu işi biraz ciddeyet göstermek için yapmaya çalışmışlar. ISO 27001 için turkak akreditasyonu olan firmaya verilerinizi bulutta tuttuğunuz sözleşmeyi gösterin işin %70 ni bitiriyorsunuz. Yok alt yapınız nedir nasıldır adam gibi denetleyen kim. Onlar aldıkları üç beş bin tl peşindeler. Bu memlekette bakanlıklar kendi aralarında standart yakalayamamışken her biri kafasına göre bir sistem dayatmaya çalışırken sahada bir sürü standart istiyor ve de istediği standartları da firmalar sağlamış mı onuda sağlamak için gayret eden firmaların hakkını heba ederek yapıyor.Hiç bir evrak yada alt yapı kurmanıza gerek yok. Bu yapıya hakim olan bir firma ile bayilik sözleşmesi yapın yeter.
 
Güvendesin Türkiye
Üst